nasiran
12 بهمن 1401 - 12:11

۲۲ بهمن امسال باید دشمن‌شکن باشد/ مدیران دغدغه‌های مردم را درک کنند

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: ۲۲ بهمن، باید ۲۲ بهمن دشمن‌شکن در همه شهرها و روستاهای استان باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه مازندران امروز در جلسه شورای فرهنگ‌عمومی استان با گرامیداشت آغاز دهه فجر و مناسبت‌های پیش‌رو، اظهار کرد: هر روز دهه فجر، یوم‌الله است به‌ویژه روز ۲۲ بهمن یوم‌الله مهمی در تاریخ ایران و اسلام است.

وی با بیان اینکه جشن ۲۲ بهمن باید مردمی باشد، افزود: امیدواریم همه مردم دهه فجر را گرامی بدارند و این خوشحالی و جشن در میان مردم نمایان باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران اضافه کرد: قطعا ۲۲ بهمن امسال شور و شعف بسیار از همه سال‌های قبل خواهد بود و هم به‌دلیل دفع کرونا و هم بعد از این اغتشاشات که دشمن فکر می‌کند مردم ایران ناامید شدند باید حتما مردم ثابت کنند همچنان در راه حضرت امام راحل و شهدای عزیز برای حفظ انقلاب اسلامی پرشورتر از گذشته حضور دارند.

محمدی لائینی با اعلام اینکه یکی از معجزات انقلاب این است در فضای مردمی ذره‌ای شور و شعور و حماسه‌سازی انقلابی در میان مردم کمتر از سال‌های نخستین انقلاب نیست، تصریح کرد: این حماسه در مناسبت‌ها بیشتر نشان می‌دهد که خود از برکات و معجزات انقلاب اسلامی است و انتظار داریم نهادها و ادارات هم از مردم عقب نباشند و با شور انقلابی و احساس مسوولیت در راستای انقلاب باید همانند سال‌های نخست انقلاب در خدمت به مردم باشند.

وی با تاکید بر اینکه مسوولان برای خدمت به مردم با اخلاص با یکدیگر مسابقه بگذارند، خاطرنشان کرد: لازم است به مردم بها داده شود و برای رفع مشکلات مردم اهتمام صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه رسانه‌های ما در فضاسازی و آماده‌سازی محیط فعالیت‌های خوبی داشته باشند، اظهار کرد: باید شعارها و سرودهای اوایل انقلاب تکرار شود و حماسه مردم آمل بازخوانی شود.

محمدی لائینی تصریح کرد: مساله ناگوار در آمل در فضای مجازی چیزی نیست بتواند ارزش‌گرایی مردم آمل را زیر سوال ببرند مردم آمل این نیستند مردم آمل همان کسانی هستند که یک روزه شهر را به هزارسر تبدیل کردند.

وی با اشاره به اینکه مساله حجاب مساله شرعی و قانونی و هویت فرهنگی تبلیغی دارد، گفت: اماکن و اصناف باید به وظیفه خود عمل کنند و مسوولان نیز، نباید حالت انفعال به خود بگیرند تا جلوی سوءاستفاده دشمنان که می‌خواستند در فضای اغتشاشات و ناامنی‌ها این پروژه خود را پیش ببرند باید ناکام بگذاریم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها در بحث برنامه‌های دهه فجر باید خود را ذیل برنامه‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ببینند، اضافه کرد: نهادها و دستگاه‌ها باید دغدغه‌های مردم را درک کنند.

محمدی لائینی تصریح کرد: تحلیلی از وزارت کشور در رابطه با اغتشاشات دیدم که نپسندیم و به نظر من تحلیل نادرست و غلطی است، امروز هم در برخی از اخبار خواندم اخیرا به وزارت ارشاد به کتاب جاسوس زندگی مجوز چاپ داده که اگر درست باشد مایه تاسف است.

محمدی لائینی اضافه کرد: عموم مسوولان در میدان ارزش‌ها متعهد و مردم نیز به همین شکل هستند که امیدواریم دهه فجر امسال و مناسبت‌های مذهبی که تلفیق اینها، تلفیق بسیار مبارکی بود و انقلاب اسلامی و دهه فجر همان اسلام ناب است که تمام هویت اسلام را خواست احیا کند، باید جدی بگیریم.

وی گفت: ۲۲ بهمن، باید ۲۲ بهمن دشمن‌شکن در همه شهرها و روستاهای استان باشد.

پایان پیام/۸۶۰۳۴/غ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012451