nasiran
10 بهمن 1401 - 17:19

پاسداری بدون اسلحه تاکتیکی بود که دشمن را عصبانی کرد/ ضرورت تحریف‌زدایی از واقعیت‌ها در جهاد تبیین

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جهاد تبیین یعنی فرهنگ جهاد را در جامعه نگه داشتن و یکی از مهمترین ابعاد جهاد تبیین تحریف‌زدایی از واقعیت‌ها است، اینکه نگذاریم انقلاب و آرمان‌های آن را تحریف و نوجوانان و جوانان را دچار لغزش کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی ظهر امروز در جمع کارکنان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان، اظهار کرد: از آنجا که انقلاب خواهان ماندن در صراط مستقیم است، دشمن دارد و چون دشمن دارد، محافظ می‌خواهد.

برجسته‌ترین محافظ انقلاب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است

وی خاطرنشان کرد: اولین و برجسته‌ترین محافظ انقلاب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه سپاه باید همراه با تنوع تهاجم دشمنان و سختی‌های جدید پاسداری از انقلاب رشد کند و البته چنین نیز هست، افزود: به گذشته نمی‌توان مغرور شد، چرا که دیدیم کسانی زمان شاه زندانی شدند، زمان دفاع مقدس جنگیدند، اما عاقبت مقابل انقلاب ایستادند.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی بیان فتنه‌های بزرگ را یکی از محورهای جهاد تبیین عنوان و تصریح کرد: مردم باید بدانند انقلاب ما فتنه‌هایی را پشت سر گذاشت که هر کدامشان برای نابودی یک انقلاب کافی بود.

وی با بیان اینکه نخستین فتنه انقلاب نوپا در سال ۵۷، حزب خلق مسلمان بود، افزود: یک مرجع تقلید راس این فتنه قرار داشت و جمعی از مردم در کنارش، اما انقلاب از این فتنه عبور کرد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فتنه قائم مقام امام را دیگر فتنه پس از پیروزی انقلاب خواند و گفت: دومین فرد نظام و انقلاب محور فتنه و قرارگاه فتنه شد، اما انقلاب باز این فتنه را پشت سر گذاشت.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی با مرور برخی فتنه‌های دیگر همچون فتنه‌های دهه‌ ۸۰ و ۹۰، گفت: فتنه خطرناک است، از این‌رو باید بدانیم که نخست چکار کنیم که خودمان در فتنه‌ها نلغزیم، دیگر اینکه چگونه باید انقلاب را در صراط مستقیم پاسداری و حفظ کنیم و سوم اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سنگرنشین خط مقدم پاسداری از انقلاب را روز به روز پویاتر نگه داریم.

وی با بیان اینکه بنا به فرمایش خداوند در قرآن کریم مومن دارای ۲ نوع استقامت است، افزود: نخست استقامت فکری عقیدتی، به این معنا که در فرایند فتنه‌ها و شائبه و تهاجم و فضاسازی‌های دشمن، گرفتار شک و تردید در اندیشه نشود.

جهاد تبیین مبنای همه جهادهای دیگر است

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه جهاد تبیین تاریخ مصرف نداشته و هرگز هم پایان ندارد، گفت: جهاد تبیین مبنای همه جهادهای دیگر است. یعنی اگر جهاد اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، نظامی و ... می‌خواهیم باید کسانی باشند مجاهدان را ترغیب و تبیین کنند تا مردم انگیزه جهادهای دیگر را پیدا نمایند.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی ادامه داد: جهاد تبیین یعنی فرهنگ جهاد را در جامعه نگه داشتن و یکی از مهمترین ابعاد جهاد تبیین تحریف‌زدایی از واقعیت‌ها است، اینکه نگذاریم انقلاب و آرمان‌های آن را تحریف و نوجوانان و جوانان را دچار لغزش کنند.

وی با بیان اینکه تهاجم فرهنگی جسم‌ها را متلاشی نمی‌کند، افزود: تهاجم فرهنگی جان‌ها را می‌کشد و بدتر از آن به تصرف و سربازی خود در می‌آورد، به این معنا که نیروهای مسلمان را در مقابل اسلام ناب قرار می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمن در اغتشاشات اخیر بزرگترین ظلم را در حق زنان کرد، به این صورت که آزادی حیوانی را در زنان علم کردند تا آزادی انسانی و حیات طیبه او را سلب کنند.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه دشمن از عبارت‌هایی استفاده می‌کند که اتفاقا به دنبال نقض آن است همچون آزادی، گفت: از این‌رو باید برای مردم آن‌ها را بیان کرد.

وی با بیان اینکه پاسداری بدون اسلحه تاکتیکی بود که دشمن را عصبانی کرد، گفت: امروز یک عرصه پاسداری از انقلاب، عرصه فکر و اندیشه و عقیده است، از این‌رو هر چه می‌توانیم با جهاد تبیین و روشنگری از ذهن‌های نوجوان و جوانان‌ها محافظت کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، استقامت عملی را دومین نوع استقامت عنوان و خاطرنشان کرد: در مبارزه خسته نشدن، نبریدن و تسلیم نشدن اهمیت دارد.

حجت‌الاسلام حاجی صادقی تاکید کرد: اگر ما به هدایت‌ها و نسخه‌های رهبری به موقع گوش می‌کردیم، در خیلی از فتنه‌ها از جمله اغتشاشات اخیر پیشگیرانه‌تر عمل می‌کردیم.

پاسداری یعنی نگه‌داشتن مردم در سنگر انقلاب

وی با بیان اینکه امروز پاسداری یعنی نگه‌داشتن مردم در سنگر انقلاب، افزود: ملت ایران طی این چهل و چهار سال که از پیروزی انقلاب می‌گذرد، همواره نسبت به ولایت، فرمانبری و ولایت‌مداری داشته و دارند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: هر چه از عمر انقلاب می‌‌گذرد، درمی‌یابیم که پاسداری از انقلاب حساس‌تر، ظریف‌تر، دشوارتر و نیازمند بصیرتی افزون‌تر و شجاعتی قاطع‌تر است.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1008167