nasiran
17 بهمن 1401 - 16:22

دستگاه‌های اجرایی کردستان در کمک به زلزله‌زدگان خوی هماهنگ باشند

معاون استاندار کردستان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان در راستای کمک‌های مردمی و انسانی به مردم زلزله‌دیده خوی با هم هماهنگی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالله رشیدی‌پور امروز در جلسه هماهنگی برپایی موکب و ارسال کمک‌های مردمی به شهرستان خوی در سنندج، با اشاره به زلزله هشتم بهمن در شهرستان خوی در آذربایجان غربی اظهار کرد: گرچه عمق زلزله زیاد نبوده و در همان روز اول وقوع زلزله رئیس جمهور و هیات دولت در این شهرستان حضور پیدا کردند اما برخی خانه‌های مردم آسیب‌دیده است.

وی با اشاره به سرما و برودت هوا در این شهرستان تصریح کرد: مردم به دلیل هراس و وحشتی که دارند در چادر و فضای آزاد به سر می‌برند و از ماندن در خانه‌های خود هراس دارند همچنین زلزله شدید ۷۰۸ ریشتری در کشور ترکیه بر وحشت و هراس مردم افزوده است.

رشیدی‌پور ارسال کمک‌های نوع‌دوستانه به مردم حادثه‌دیده شهرستان خوی را وظیفه انسانی دانست و گفت: ضرورت دارد در راستای جمع‌آوری و ارسال کمک‌های مردمی به مردم زلزله‌دیده شهرستان خوی ادارات و دستگاه‌های استان ستاد اجرایی فرمان امام و مجموعه بسیج و سباه با هم هماهنگی داشته باشند. 

وی به اربعین حسینی و تردد زائران اربعین حسینی از مرز باشماق مریوان اشاره کرد و افزود: برپایی موکب‌ها و پذیرایی از زائران در این منطقه تجربه ارزشمندی بود امید است سال آینده بتوان از ظرفیت مرز باشماق بدرستی بهره گرفت.

عتبات عالیات کردستان آماده اعزام کمک‌های مردمی به خوی است

رئیس ستاد عتبات عالیات استان کردستان از اعزام کمک‌های مردمی و نوع‌دوستانه کردستان به شهرستان زلزله دیده خوی اعلام آمادگی کرد.

رضا کرمی صبح امروز در ادامه این جلسه با اشاره حوادث زلزله غرب کشور و سیل جنوب در سال‌های گذشته در کشور بر مدیریت و انسجام همه دستگاه‌ها در راستای ارسال کمک‌های مردمی تاکید کرد. 

وی با اشاره به زلزله روزهای اخیر شهرستان خوی و تخریب برخی منازل این منطقه، تامین غذای گرم برای آسیب‌دیدگان را یکی از نیازهای اصلی برشمرد.

وی افزود: هم اکنون در زمینه تامین اقلام و مواد غذایی با مشکل جدی مواجه هستیم،  بطوریکه روزانه ۱۰۰ هزار پرس غذای گرم مورد نیاز است.

کرمی بر فعال شدن موکب‌های استان کردستان در شهرستان خوی تاکید کرد و گفت: پنج تن برنج، ۲ تن مرغ، ۲ تن گوشت، ۲ تن سیب زمینی، ۵۰۰ کیلو پیاز و روغن و رب جهت پخت و تامین غذا مورد نیاز است.

در ادامه مسئول بسیج سازندگی گفت: تاکنون ۱۸ قرارگاه بسیج در جاده‌ها مستقر شده است. 

وی بخاری برقی و فیلتر برقی را یکی از نیازهای ضروری عنوان کرد و افزود: در روزهای گذشته ۱۰۰ نفر از آسیب‌دیدگان زلزله به دلیل گازگرفتگی دچار مسمومیت شدند.

امدادگران کردستانی آماده کمک به زلزله‌زدگان خوی هستند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان از اعلام آمادگی امدادگران این نهاد در راستای کمک نوع دوستانه و انسان‌دوستانه مردم به آسیب دیدگان شهرستان خوی خبر داد.

پیام جلالی نیز در این نشست با اشاره به وقوع زلزله شهرستان خوی در روزهای اخیر ضمن ابراز همدردی با مردم حادثه دیده این شهرستان، از هم استانی‌ها دعوت کرد تا این نهاد را در راستای کمک به حادثه‌دیدگان بویژه در تامین اقلام خوراکی و کمک‌های نقدی یاری کنند. 

وی با اشاره به توزیع بیش از ۴۰ هزار دستگاه چادر در میان مردم حادثه‌دیده خوی غذای گرم، چادر  و کمک نقدی را از نیازهای ضروری آسیب‌دیدگان عنوان کرد. 

وی افزود: افراد خیر می‌توانند کمک‌های خداپسندانه خود را جهت کمک به زلزله‌زدگان خوی به شماره حساب ۴۱۰۱۰۳۴۷۰۴۱۹۹۹۹۹۸ و شماره کارت  ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۸۷۰۵۸۳۳۶ واریز کنند، همچنین کد ستوری *۱۱۲*۳# بمنظور کمک‌های نقدی خیران در نظر گرفته شده است. 

انتهای پیام۲۳۳۰/۸۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1022845