nasiran
13 بهمن 1401 - 08:30

نقش آفرینی جوانان در دهه فجر انقلاب/ مدیر رادیو جوان: دهه فجر جشن ملی برای امیدبخشی و نشاط در بین نسل جوان است

مدیر شبکه رادیویی جوان گفت: برنامه «میدان آزادی» ناظر به پیشرفت‌های علمی وفناوری کشور است؛ پیشرفت‌های بسیاری در کشور وجود دارد که دشمنان نیز به آن اذعان دارند و به واسطه کم کاری اهالی رسانه خیلی از مردم نسبت به آن‌ها مطلع نیستند.

«علیرضا مقصودی» مدیر شبکه رادیویی جوان، در رابطه با برنامه‌های رادیو جوان به مناسبت بزرگداشت دهه فجر به خبرنگار فارس گفت: باید بخاطر داشته باشیم، ملت ایران در قبل از انقلاب اسلامی با چه وضعیتی روبرو بودند و این وضعیت آنقدر مردم را تحت فشار قرارداد که به صورت قطعی می‌توان گفت مهمترین انقلاب مردم قرن را ایجاد کردند. این رخداد از این  جهت حائز اهمیت است که توده‌های مردم وسط میدان آمدند و مطالبات شان مشخص بود، لذا رهبری کاریزماتیک دینی، امام خمینی(ره) را تعیین کردند و این اشتراک در هدف انقلاب و مسیر باید به نوعی در رسانه خودش را نشان دهد.

مقصودی افزود: با توجه به گذشت ۴۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، ما شاهد این هستیم که به واسطه تغییر نسل‌ها در دهه ۶۰ الی ۹۰  شاهد یک تدلیس در بازگویی وضعیت مردم و اتفاقاتی در قبل از انقلاب اسلامی رخ داده بوده‌ایم؛ مردمی که عکس‌هایشان در حلبی آبادهای تهران موجود است و از وضعیت نابسامانی برخوردار بودند‌. در روستاها آب، برق و گاز نبود؛ شهرهایی که حتی جاده معمولی برای حمل و نقل نداشتند.

وی ادامه داد: درجنگ جهانی دوم، ما زمین بازی قدرت‌های جهانی برای سیطره و نقشه کشیدن آنها شده بودیم، تاریک ترین زمان را در حوزه آزادی‌های اجتماعی و فردی داشتیم، جایی که کشتار بی‌رحمانه زنان و مردان را در حرم مطهر امام رضا (علیه السلام) و خشونت بیش از حد دوران پهلوی را داشتیم و فساد دربار چه به لحاظ اخلاقی و مالی که در کتاب هایی که خود درباریان نوشتند، مشهود بوده است.

مدیر رادیو جوان ادامه داد: این موضوعات را باید در رسانه نشان دهیم و رسانه باید بتواند از  تدلیس رسانه‌های مهاجم و رسانه‌های غربی در پاک کردن پلیدترین و منحوس ترین رژیم و حکومت در دوران ۲۵۰۰ سال اخیر جلوگیری نماید. در طول ۲۵۰۰سال پادشاهی ایران، پادشاهانی داشتیم که اشتباهات بسیار زیادی داشتند. با توجه وتمسک به اسناد خود آنها، نه اسنادی که طرفداران انقلاب اسلامی بیان کردند، تاریک ترین دوره زمامداری در ایران، در دوره ۵۰ ساله پهلوی بود.

*اهمیت تبیین و روشنگری رویدادهای انقلاب اسلامی

مدیر رادیو جوان درباره اهمیت تبیین و روشنگری رویدادهایی که بعد از انقلاب اسلامی رخ داده است، اشاره کرد: در برنامه‌های مختلف با کمک نخبگان، کارشناسان باید با زبان درست و صحیح بتوانند برای مردم روشنگری کنند، در عین حال در گام دوم انقلاب اسلامی ما باید ضعف‌های گام اول را برطرف کنیم. یعنی ما نافی و کتمان کننده مشکلات نیستیم، اما در عین حال حیات انقلاب اسلامی با حیات رژیم منحوس پهلوی، قابل مقایسه نیست و استقلال، تمامیت ارضی کشور، رشادت کشور و مردم این سرزمین وشهدا برای حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی، حفظ مرز و بوم و حفظ صیانت از مردم قابل مقایسه با ۲۵۰۰ سال قبل نیست.

*جشن ملی برای امید و نشاط در بین نسل جوان

مقصودی با توجه به بیانات مقام معظم رهبری تصریح کرد: ما باید برخی از اشکالات را به تعبیر مقام معظم رهبری بپذیریم و به دنبال رفع و اصلاح  آن باشیم. رسانه صرفا نباید فقط به پیشرفت‌ها بپردازد، بلکه رسانه قطعا باید به نقص‌ها هم در طول سال اشاره کند. دهه فجر امسال یک جشن ملی برای پاسداشت از ایران، جشن به اهتزاز درآوردن پرچم ایران، جشن ملی برای امیدبخشی و نشاط در بین نسل جوان و تکیه بر قوت‌ها و اهتمام به از بین بردن ضعف‌ها، برای آینده کشور و پیشرفت کشور است.

علیرضا مقصودی درمورد برنامه‌های شبکه رادیویی جوان در ایام دهه فجر انقلاب اضافه کرد: برنامه «میدان آزادی» ناظر به پیشرفت‌های علمی وفناوری کشور است؛ پیشرفت‌های بسیاری در کشور وجود دارد که دشمنان نیز به آن اذعان دارند و به واسطه کم کاری اهالی رسانه خیلی از مردم نسبت به آن‌ها مطلع نیستند. ما در این برنامه به دستاوردهای علمی وفناوری خواهیم پرداخت. همچنین در برنامه «خوانش» تاریخچه دوران پهلوی را با تمسک به اسنادی که توسط نزدیکان رژیم پهلوی منتشر شده است، با حضور و تلاش نوجوانان پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: برنامه «خط آزاد» در شرق استان هرمزگان با مردم گفتگو و به مقایسه اوضاع این مناطق در زمان رژیم شاهنشاهی ‌و نظام اسلامی می‌پردازد. همچنین برنامه «درباره دربار» به روایت تاریخ انقلاب اسلامی به استناد به اسناد جمع آوری شده و گفتگوهایی که با سران دوران پهلوی کرده است که به اوضاع اجتماعی و سیاسی آن زمان می‌پردازد.

*پویش جشن ایران در دهه فجر

مقصودی درباره اهداف «پویش جشن ایران» بیان کرد: ما معتقدیم که مردم باید جواب دشمن را بدهند، با همه مشکلاتی که درکشور وجود دارد؛ مردم وحدت و یکپارچگی دارند و در مقابل دشمنان قسم خورده و توطئه‌های آن‌ها ایستاده‌اند. در این پویش، به روایت مردم از انقلاب اسلامی و دفاع مردم از انقلاب اسلامی خواهیم پرداخت که در قالب فایل‌های صوتی، صوت‌های خودشان را برای ما ارسال خواهند کرد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی از اقتدار بالایی برخوردار است، حرف‌های معترضین را می‌شنود و در این انقلاب هراسی از بازگو کردن نکات دوران پهلوی وجود ندارد. در عین حال این آزادی در رسانه وجود دارد، ما کتاب‌های آن‌ها را معرفی کنیم، برای اینکه مردم برای شناخت بهتر به خود آنها مراجعه کنند و‌ این جنس برنامه را هم در قالب معرفی کتاب داریم.

مقصودی با اشاره به نقش پررنگ شرکت نوجوان وجوانان در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن، در پایان تصریح کرد: در روز راهپیمایی باشکوه یوم‌الله ۲۲ بهمن، همگام با مردم به صورت زنده مراسم را پوشش خواهیم داد. همراه با بچه‌های باشگاه رادیو جوان در راهپیمایی حضور پیدا خواهیم کرد و به برنامه‌های ساخته شده توسط جوانان و نوجوانان درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی خواهیم پرداخت.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1014303